Novinky
10
zář

Jak postupovat při onemocnění dítěte v době výskytu covid.

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

Jak postupovat při onemocnění dítěte v době výskytu Covid.

1. Pokud má dítě příznaky onemocnění horních dýchacích cest (bolest v krku, rýma, kašel či teplota trvající méně než 3 dny) a nebylo v kontaktu s Covid, pak dítě izolujeme v domácím prostředí a léčíme symptomaticky (Kaloba, Sinupret, léky na suchý či vlhký kašel). Návštěva na středisku v tomto případě NENÍ NUTNÁ!

2. Při teplotě (nad 38,5 st) trvající déle než 3 dny či nelepšící se klinický stav dítěte, pak doporučujeme zavolat a konzultovat stav s naším střediskem (s největší pravděpodobností bude dítě objednáno na vyšetření) ev. je možné vyšetření dítěte denně v čase 7:30-9:45 hodin i bez objednání.

3. Pokud je vědomý kontakt s Covid či je Vaše dítě v karanténě, pak je nutná předchozí telefonická domluva před návštěvou našeho střediska!!!!

4. Pokud potřebujete jen ošetřování, pak stačí opět jen telefonicky předem zavolat a domluvíme postup předání.

5. Je-li Vaše dítě dáno do karantény (kontakt ve škole nebo jinde) či jste byli vědomě v kontaktu s osobou, která je Covid pozitivní, pak setrvejte v domácím prostředí a vyčkejte telefonátu (hromadného postupu v papírové podobě) z hygieny (jsou extrémně zahlceni a volají i se spožděním několika dnů) nebo nám rovnou zavolejte na středisko a my Vám poradíme co bude dál. Podle  datumu posledního kontaktu musíte absolvovat test na Covid a k tomu potřebujete žádanku, kterou Vám na dálku elektronicky vystavíme my (toto je nyní  nově, dříve to dělala automaticky hygiena). Vy se objednáte přes stránky www.fnhk.cz na čas odběru (den 1. vyšetření Vám stanoví hygiena nebo po dohodě naše středisko. Většinou je to (4.) - 5. den od kontaktu s Covid pozitivní osobou). Výsledek testu se dozvíte většinou druhý den a obdržíte ho sms zprávou. O výsledku testu nás prosím opět informujte (telefonicky či ideálně emailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a domluvíme se na dalším postupu. Bude totiž záležet zda nastane:

a. Pokud budete mít tento první test pozitivní, pak jste doma od odběru tohoto testu ještě 10 dnů a již na další jiný test nepůjdete ( za předpokladu, že 7. den od testu již budete bez příznaků a v pořádku). Po ulpynutí těchto 10 dnů jste považován za neinfekčního a můžete zpět do školy, práce apod.

b. Pokud bude Váš první test na Covid negativní, musíte absolvovat ještě druhý test a to poslední den karantény. Opět Vám zadáme elektronickou žádanku a vy se opět objednáte přes online systém FN na datum a čas vyšetření (viz výše). Pokud tento druhý test bude negativní, pak je atutomaticky karanténa ukončena, pokud by byl 2. test pozitivní a pak se Vám prodlužuje karanténa a to již řídí hygiena nikoli my. 

6. Pokud po Vás škola žádá potvrzení, že je Vaše dítě alergik či astmatik, zavolejte si předem o toto potvrzení, rádi Vám ho předem vystavíme a vy si ho jen vyzvednete.

Ordinační hodiny

 

DENNEMOCNÍPORADNAPREVENCEADMINISTRATIVA, OBJEDNANÍ
Pondělí 7:30 – 11:30 13:00 – 14:30 - 14:30 – 15:30
Úterý 7:30 – 11:30 - 13:00 – 14:30 14:30 – 15:30
Středa 7:30 – 11:30 - 13:00 – 14:30 14:30 – 15:30
Čtvrtek 7:30 – 11:00 11:30 – 14:30 - 14:30 – 15:30
Pátek 7:30 – 12:00 - - 12:00 – 15:30 (návštěvy)

Co o nás říkají naši pacienti

Naši pacienti jsou moc malí a tedy jsme se zeptali jejich rodičů :)
Vosáhlovi
 S paní doktorkou jsem velice spokojená, po paní MUDr. Křivkové, s kterou jsem byla také velmi spokojená, nemohla být lepší nástupnice. Moc děkuji spokojenost veliká!
Revayovi
Vaše výborná odborná péče, vztah k dětem i přístup k nám rodičům je naprosto profesionální a jedinečná. Jsme rozhodně SPOKOJENI a DĚKUJEME!!!