Novinky
10
zář

Jak postupovat při onemocnění dítěte v době výskytu covid.

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

Jak postupovat při onemocnění dítěte v době výskytu Covid. Stále platné v plném znění.

1. Pokud má dítě příznaky onemocnění horních dýchacích cest (bolest v krku, rýma, kašel či teplota trvající méně než 3 dny) a nebylo ve vědomém kontaktu s Covid, pak dítě izolujeme v domácím prostředí a léčíme symptomaticky (Kaloba, Sinupret, léky na suchý či vlhký kašel). Návštěva na středisku v tomto případě NENÍ NUTNÁ!

2. Při teplotě (nad 38,5 st) trvající déle než 3 dny či nelepšící se klinický stav dítěte, pak doporučujeme zavolat a konzultovat stav s naším střediskem (s největší pravděpodobností bude dítě objednáno na vyšetření) ev. je možné vyšetření dítěte denně v čase 7:30-9:45 hodin bez objednání.

3. Pokud je vědomý kontakt s Covid či je Vaše dítě v karanténě, pak je nutná předchozí telefonická domluva před návštěvou našeho střediska!!!!

4. Pokud potřebujete jen ošetřování, pak stačí opět jen telefonicky předem zavolat a domluvíme postup předání.

5. Je-li Vaše dítě dáno do karantény (kontakt ve škole nebo jinde) či jste byli vědomě v kontaktu s osobou, která je Covid pozitivní, pak setrvejte v domácím prostředí a vyčkejte telefonátu z hygieny, ev. hromadného postupu v papírové podobě ze školy, školy, jiného zařízení, či vyčkejte na sms v podobě Info, kde budete vyzváni k vyplnění dotazníku, jehož vyplněním automaticky pro Vaše dítě získáte e žadanku na PCR test. Pokud by Vám žádný email ani sms nepřišla, pak zavolejte na středisko a my Vám poradíme jak postupovat (zadáme Vám žádanku). Podle datumu posledního kontaktu musíte (vaše dítě) absolvovat PCR test na Covid a to 5.-7. den od posledního kontaktu. To, že Vám kdokoli zadá/  se automaticky vystaví žádanka, současně přijde v podobě upozornění do Vámi uvedeného mailu.

A. Pokud od kontaktu s pozitivní osbobou NEMÁTE ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY a test je v době 5.-7. den od posledního kontaktu NEGATIVNÍ, může být lékařem karanténa ukončena po 7. dnech (nutno se s námi telefonicky spojit).

B. Pokud jste byli v kontaktu s covid pozitivní osobou a MÁTE PŘÍZNAKY covid onemocnění (kašel, ztráta čichu a chuti, bolesti svalů, kloubů, zimnice, GIT potíže, apod. ) pak se test dělá již 1.-5. (7.) den od posledního kontaktu s pozitivním osobou a nebo i kdykoli, když potíže vzniknou a vy jste nebyli z jakéhokoli důvodu zatím testováni/ nebo byli a byl první PCR test negativní. Toto platí i pro ostatní nemocné lidi, kteří nebyli vědomě v kontaktu s pozitivní osobou,  ale mají potíže podobné covid onemocnění. V tomto případě nás kontaktujte na středisko a poradíme jak postupovat, viz pod 5..

Nyní pokud je Váš test na covid POZITINVÍ,  jde vaše dítě do izolace, která trvá minimálně 14 dnů od pozitivního testu dítěte. Po uplynutí těchto 14 dnů byste nás měli kontaktovat, že Vašemu dítěti skončila izolace a je již bez potíží. My izolaci ukončíme. Doba izolace se může i prodloužit, k jejímu ukončení může dojít pouze, pokud poslední 3 dny je již vaše dítě zcela bez příznaků. V ojedinělých případech hygiena nařizuje test na konci izolace, není to ale pravidlem.

V případě pozititvity testu vašeho dítěte se automaticky dává celá vaše rodina a kontakty do karantény a jste povinni kontaktovat své praktické lékaře, kde budou informováni jak dále postupovat.

Pokud se potřebujete objednat na covid test pak jděte na stránky www.fnhk.cz  nebo nově na https://www.synlab.cz/…dec    nebo na https://reservatic.com/cs/public_services/scimed-biotechnologies-s-r-o-scimed-parkoviste-uhk-hradec-kralove, kde se zaregistrujete na test jako indikovaní pacienti. Objednáte se na daný  (námi doporučený den) a vyberete si čas odběru. Na tento přesný čas se poté dostavte na odběrové místo s kartičkou zdravotní pojišťovny. Pokud není termín již na daný den volný, je možnétam jít i bez předchozí rezervace. Výsledek testu se dozvíte většinou druhý den (v den odběru) sms zprávou. O výsledku testu nás nemusíte informovat, výsledek nám přijde druhý den v papírové podobě. Ev. možné výsledek zaslat i jen emailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvíme se na dalším postupu.

 

 

Ordinační hodiny

ORDINAČNÍ HODINY dětská ordinace - MUDr. Hanzlíková

den

Nemocní
bez objednání

Prevence
pouze objednaní

administrativa
objednaní

Pondělí 7:30 – 10:00 10:00 - 11:30 12:00- 14:00 14:00 - 15:00
Úterý 7:30 – 10:00 10:00 - 11:30 12:00- 14:00  14:00 - 15:00
Středa 7:30 – 10:00 10:00 - 11:30 12:00- 14:00 14:00 - 15:00
Čtvrtek 7:30 – 10:00 10:00 - 11:30 12:00- 14:00 14:00 - 15:00
Pátek 7:30 – 10:00 10:00 - 12:00 12:00* - 15:00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   495 275 372   *návštěvy
11:30-12:00 oběd ( nebudou vyřizovány telefony)

 

Co o nás říkají naši pacienti

Naši pacienti jsou moc malí a tedy jsme se zeptali jejich rodičů :)
Vosáhlovi
 S paní doktorkou jsem velice spokojená, po paní MUDr. Křivkové, s kterou jsem byla také velmi spokojená, nemohla být lepší nástupnice. Moc děkuji spokojenost veliká!
Revayovi
Vaše výborná odborná péče, vztah k dětem i přístup k nám rodičům je naprosto profesionální a jedinečná. Jsme rozhodně SPOKOJENI a DĚKUJEME!!!