Novinky
10
zář

Jak postupovat při onemocnění dítěte v době výskytu covid.

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

Jak postupovat při onemocnění dítěte v době výskytu Covid.

1. Pokud má dítě příznaky onemocnění horních dýchacích cest (bolest v krku, rýma, kašel či teplota trvající méně než 3 dny) a nebylo ve vědomém kontaktu s Covid, pak dítě izolujeme v domácím prostředí a léčíme symptomaticky (Kaloba, Sinupret, léky na suchý či vlhký kašel). Návštěva na středisku v tomto případě NENÍ NUTNÁ!

2. Při teplotě (nad 38,5 st) trvající déle než 3 dny či nelepšící se klinický stav dítěte, pak doporučujeme zavolat a konzultovat stav s naším střediskem (s největší pravděpodobností bude dítě objednáno na vyšetření) ev. je možné vyšetření dítěte denně v čase 7:30-9:45 hodin i bez objednání.

3. Pokud je vědomý kontakt s Covid či je Vaše dítě v karanténě, pak je nutná předchozí telefonická domluva před návštěvou našeho střediska!!!!

4. Pokud potřebujete jen ošetřování, pak stačí opět jen telefonicky předem zavolat a domluvíme postup předání.

5. Je-li Vaše dítě dáno do karantény (kontakt ve škole nebo jinde) či jste byli vědomě v kontaktu s osobou, která je Covid pozitivní, pak setrvejte v domácím prostředí a vyčkejte telefonátu (hromadného postupu v papírové podobě ze školy, školy, jinéo zařízení) z hygieny (jsou extrémně zahlceni a volají i se zpožděním několika dnů) ideálně nám rovnou zavolejte na středisko a my Vám poradíme co bude dál. Podle datumu posledního kontaktu musíte (vaše dítě) absolvovat test na Covid a k tomu potřebujete žádanku, kterou Vám na dálku elektronicky vystavíme my. Jakmile žádanku zadáme do systému, přijde Vám potvrzující email zpráva.

A. Pokud od kontaktu s pozitivní osbobou NEMÁTE ŽÁDNÉ PŘÍZNAKY, tak se test  dělá 5.-7. den od posledního kontaktu s pozitivním osobou na covid. Nestihneteli to 5.-7. den, tak max. do 10. dne od posledního kontaktu. Pokud se to nestihne ani do 10. dne (pozdní záchyt pozitivní osoby, nejsou místa na testování), pak již na test nejste indikováni a automaticky jste v karanténě 14 dnů od posledního kontaktu s pozitivní osobou.

Pokud je CAVE: Je vaší POVINNOSTÍ podstoupit covid test, pokud to do 10. dne stihnete. Automaticky nelze bez testu nastavovat karanténu na 14 dnů a tím se testu vyhnout!!!. Testování je nutné kvůli záchytu pozitivních a bezpříznakových osob.

B. Pokud jste byli v kontaktu s covid pozitivní osobou a MÁTE PŘÍZNAKY covid onemocnění (kašel, ztráta čichu a chuti, bolesti svalů, kloubů, zimnice, GIT potíže, apod. ) pak se test dělá již 1.-5. den od posledního kontaktu s pozitivním osobou a nebo i kdykoli, když potíže vzniknou a vy jste nebyli z jakéhokoli důvodu zatím testováni. Toto platí i pro ostatní nemocné lidi, kteří nebyli vědomě v kontaktu s pozitivní osbou, ale mají potíže podobné covid onemocnění. V tomto případě nás kontaktujte na středisko a proběhne covid testování u i Vás.

Nyní pokud je Váš test na covid NEGATIVNÍ, zůstáváte dál v karanténě doma a to celkem 14 dnů od příznaků či od posledního kontaktu s pozitivní osobou. Po uplynutí těchto 14 dnů je u vás automaticky (nyní hygiena často vyžaduje, abyste nás na konci karantény kontaktovali) ukončena karanténa. Jeli však Váš covid test POZITIVNÍ, pak jste od tohoto dne v iziolaci (doma) a  to opět po dobu dalších 14 dnů  (společná domácnost byt 21 dnů od výsledku prvního pozitivního testu  v rodině). Izolace je automaticky (nyní hygiena často vyžaduje, abyste nás na konci izolace telefonicky kontaktovali) ukončena 14. den, ale za předpokladu, že nemáte celou dobu žádné příznaky a nebo alespoń poslední tři dny (12.,13.,14. den) do 14. dne jste již bez potíží. Pokud toto splńujete, pak jste z izolace propuštěni (ev.my to s Vámi telefonicky ukončíme) a nedělá se ŽÁDNÝ kontrolní test.

V případě pozititvity Vašeho testu se automaticky dává celá vaše rodina a kontakty do karantény a oni jsou povinni kontaktovat své praktické lékaře, kde budou informováni jak dále postupovat.

Pokud se potřebujete objednat na covid test pak jděte na stránky www.fnhk.cz  nebo nově na https://www.synlab.cz/…dec    nebo na https://reservatic.com/cs/public_services/scimed-biotechnologies-s-r-o-scimed-parkoviste-uhk-hradec-kralove, kde se zaregistrujete na test jako indikovaní pacienti. Objednáte se na daný  (námi doporučený den) a vyberete si čas odběru. Na tento přesný čas se poté dostavte na odběrové místo s kartičkou zdravotní pojišťovny. Pokud není termín již na daný den volný, je možnétam jít i bez předchozí rezervace. Výsledek testu se dozvíte většinou druhý den (v den odběru) sms zprávou. O výsledku testu nás nemusíte informovat, výsledek nám přijde druhý den v papírové podobě. Ev. možné výsledek zaslat i jen emailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvíme se na dalším postupu.

 

6. Pokud po Vás škola žádá potvrzení, že je Vaše dítě alergik či astmatik, doložte škole prosím poslední zprávu od specialisty (alergologa, kardiologa, apod.).

06
zář

Trvalá změna ordinační doby od 1. 12. 2020

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

Trvalá změna ordinační doby od 1.12.2020

Telefonáty směřujte prosím mezi 7:30-10:00 hodinou a poté opět po 14:00 hodině!

Telefonáty nebudou vyřizovány v době polední pauzy.

Mobilní telefon nebude, v případě vyřizování telefonních dotazů pevné linky, přijímán.

Děkujeme za pochopení.

 

Pondělí – čtvrtek:

                 7:30 - 10:00 hodin nemocní

                 10:00 - 11:30 hodin jen objednaní

                 11:30 - 12:00 hodin pauza

                 12:00 - 14:00 hodin jen objednaní

                 14:00 - 15:00 hodin nemocní, administrativa (pouze po telefonickém objednání)

Pátek:

               7:30 - 10:00 hodin nemocní

               10:00 - 12:00 hodin jen objednaní

 

Za dodržování časů předem děkujeme. Naším cílem je, aby se nemísili nemocní a objednaní a abychom Vás i Vaše děti co nejméně vystavili jakékoli nákaze.

V případě podezření na COVID nevstupujte prosím na středisko a kontaktujte nás nejprve telefonicky - 495 275 372. Děkujeme.

10
kvě

Očkování na meningokoky pro kojence a batolata.

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

Od 1.5.2020 můžete nechat ZDARMA očkovat svého kojence (od 2. měsíců věku nejdéle však do 6. měs věku první dávka- tzn. děti narozené od 1.11.2019 a později) na meningokoky skupiny B, vakcínou Bexsero ve schématu 2+1   (tzn. mezi 1. a 2. dávkou je rozestup minimálně 1- 2 měsíce, 3. dávka se dává minimálně za 6 měsíců po druhé dávce, zpravidla po jednom roce věku). Toto očkování je po třech dávkách úplné a imunitu drží celoživotně, tzn. že se ani v pozdějším věku nepřeočkovává. Více o této vakcíně a nemoci viz také www.meningokoky.cz. Pokud byste nevyužili totoho očkování v kojeneckém věku, dá se toto očkování zahájit i kdykoli v pozdějším věku (např. při zahájení očkování po 2 roce života a později pak ve schématu již jen 1+1), ale toto očkování již nebude státem hrazené (na toto očkování je možné získat příspěvek od zdravotní pojišťovny v rámci bonusových a preventivních programů). Pro Vaši představu je cena za jednu dávku 2000Kč.

Druhou vakcínou, která byla od 1.5.2020 zařazená mezi očkování nepovinná státem hrazená, je vakcína Nimenrix. V této vakcíně jsou zastoupené další 4 kmeny meningokoků tzn. meningokok skupiny A,C,W,Y, kteří se podobně ,jako meningokok B, v populaci vyskytují. Aby Vaše dítě mohlo dostat ZDARMA tuto vakcínu, musí být očkování aplikováno mezi 12. měsícem max. do dovršení 2 let (tzn. děti narozené po 1.5.2018 a později nejdéle však do dovršení 1 roku a 364 dnů). Toto očkování se podává pouze v jedné jediné dávce a přeočkovává se opakovaně (pokud trvá riziko) každých 5 let. Nyní dobíhají studie, které pravděpodobně prodlouží toto přeočkování jednou za 10 let. Uvidíme.

Tato onemocnění jsou velmi vážná a pokud nejsou přímo smrtelná, dokáží velmi hendikepovat a invalidizovat. Pokud máte o toto očkování zájem, neváhejte nás kontaktovat.Na tato očkování se Vás  budeme také aktivně ptát při prohlídkách v kojenecké poradně.

13
bře

Upozornění COVID -19

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

UPOZORNĚNÍ

Prosíme pacienty, kteří jdou za námi z důvodu podezření na COVID- 19 nebo byli vědomě v kontaktu s nakaženými, aby nevstupovali na dětské středisko.

Prosíme tyto pacienty, aby zůstali v domácí izolaci a ihned kontaktovali TELEFONICKY naše dětské středisko.

 Předem za dodržení tohoto postupu moc děkujeme. Platí do dovolání. MUDr. Petra Hanzlíková.

Strana 1 z 2

Ordinační hodiny

ORDINAČNÍ HODINY dětská ordinace - MUDr. Hanzlíková

den

Nemocní
bez objednání

Prevence
pouze objednaní

administrativa
objednaní

Pondělí 7:30 – 10:00 10:00 - 11:30 12:00- 14:00 14:00 - 15:00
Úterý 7:30 – 10:00 10:00 - 11:30 12:00- 14:00  14:00 - 15:00
Středa 7:30 – 10:00 10:00 - 11:30 12:00- 14:00 14:00 - 15:00
Čtvrtek 7:30 – 10:00 10:00 - 11:30 12:00- 14:00 14:00 - 15:00
Pátek 7:30 – 10:00 10:00 - 12:00 12:00* - 15:00

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   495 275 372   *návštěvy
11:30-12:00 oběd ( nebudou vyřizovány telefony)

 

Co o nás říkají naši pacienti

Naši pacienti jsou moc malí a tedy jsme se zeptali jejich rodičů :)
Vosáhlovi
 S paní doktorkou jsem velice spokojená, po paní MUDr. Křivkové, s kterou jsem byla také velmi spokojená, nemohla být lepší nástupnice. Moc děkuji spokojenost veliká!
Revayovi
Vaše výborná odborná péče, vztah k dětem i přístup k nám rodičům je naprosto profesionální a jedinečná. Jsme rozhodně SPOKOJENI a DĚKUJEME!!!