Novinky
10
zář

Jak postupovat při onemocnění dítěte v době výskytu covid.

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

Jak postupovat při onemocnění dítěte v době výskytu Covid.

1. Pokud má dítě příznaky onemocnění horních dýchacích cest (bolest v krku, rýma, kašel či teplota trvající méně než 3 dny) a nebylo v kontaktu s Covid, pak dítě izolujeme v domácím prostředí a léčíme symptomaticky (Kaloba, Sinupret, léky na suchý či vlhký kašel). Návštěva na středisku v tomto případě NENÍ NUTNÁ!

2. Při teplotě (nad 38,5 st) trvající déle než 3 dny či nelepšící se klinický stav dítěte, pak doporučujeme zavolat a konzultovat stav s naším střediskem (s největší pravděpodobností bude dítě objednáno na vyšetření) ev. je možné vyšetření dítěte denně v čase 7:30-9:45 hodin i bez objednání.

3. Pokud je vědomý kontakt s Covid či je Vaše dítě v karanténě, pak je nutná předchozí telefonická domluva před návštěvou našeho střediska!!!!

4. Pokud potřebujete jen ošetřování, pak stačí opět jen telefonicky předem zavolat a domluvíme postup předání.

5. Je-li Vaše dítě dáno do karantény (kontakt ve škole nebo jinde) či jste byli vědomě v kontaktu s osobou, která je Covid pozitivní, pak setrvejte v domácím prostředí a vyčkejte telefonátu (hromadného postupu v papírové podobě) z hygieny (jsou extrémně zahlceni a volají i se spožděním několika dnů) nebo nám rovnou zavolejte na středisko a my Vám poradíme co bude dál. Podle  datumu posledního kontaktu musíte absolvovat test na Covid a k tomu potřebujete žádanku, kterou Vám na dálku elektronicky vystavíme my (toto je nyní  nově, dříve to dělala automaticky hygiena). Vy se objednáte přes stránky www.fnhk.cz na čas odběru (den 1. vyšetření Vám stanoví hygiena nebo po dohodě naše středisko. Většinou je to (4.) - 5. den od kontaktu s Covid pozitivní osobou). Výsledek testu se dozvíte většinou druhý den a obdržíte ho sms zprávou. O výsledku testu nás prosím opět informujte (telefonicky či ideálně emailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a domluvíme se na dalším postupu. Bude totiž záležet zda nastane:

a. Pokud budete mít tento první test pozitivní, pak jste doma od odběru tohoto testu ještě 10 dnů a již na další jiný test nepůjdete ( za předpokladu, že 7. den od testu již budete bez příznaků a v pořádku). Po ulpynutí těchto 10 dnů jste považován za neinfekčního a můžete zpět do školy, práce apod.

b. Pokud bude Váš první test na Covid negativní, musíte absolvovat ještě druhý test a to poslední den karantény. Opět Vám zadáme elektronickou žádanku a vy se opět objednáte přes online systém FN na datum a čas vyšetření (viz výše). Pokud tento druhý test bude negativní, pak je atutomaticky karanténa ukončena, pokud by byl 2. test pozitivní a pak se Vám prodlužuje karanténa a to již řídí hygiena nikoli my. 

6. Pokud po Vás škola žádá potvrzení, že je Vaše dítě alergik či astmatik, zavolejte si předem o toto potvrzení, rádi Vám ho předem vystavíme a vy si ho jen vyzvednete.

06
zář

Dočasná změna ordinační doby od 1. 9. 2020

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

Dočasná změna ordinační doby od 1. 9. 2020

 

Pondělí – čtvrtek:

                 7:30 - 10:00 hodin nemocní

                 10:00 - 11:30 hodin jen objednaní

                 11:30 - 12:00 hodin pauza

                 12:00 - 14:00 hodin jen objednaní

                 14:00 - 15:00 hodin nemocní (pouze po telefonickém objednání)

Pátek:

               7:30 - 10:00 hodin nemocní

               10:00 - 12:00 hodin jen objednaní

 

Tato změna platí od odvolání. Za dodržování časů předem děkujeme. Naším cílem je, aby se nemísili nemocní a objednaní a abychom Vás i Vaše děti co nejméně vystavili jakékoli nákaze.

V případě podezření na COVID nevstupujte prosím na středisko a kontaktujte nás nejprve telefonicky - 495 275 372. Děkujeme.

10
kvě

Očkování na meningokoky pro kojence a batolata.

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

Od 1.5.2020 můžete nechat ZDARMA očkovat svého kojence (od 2. měsíců věku nejdéle však do 6. měs věku první dávka- tzn. děti narozené od 1.11.2019 a později) na meningokoky skupiny B, vakcínou Bexsero ve schématu 2+1   (tzn. mezi 1. a 2. dávkou je rozestup minimálně 1- 2 měsíce, 3. dávka se dává minimálně za 6 měsíců po druhé dávce, zpravidla po jednom roce věku). Toto očkování je po třech dávkách úplné a imunitu drží celoživotně, tzn. že se ani v pozdějším věku nepřeočkovává. Více o této vakcíně a nemoci viz také www.meningokoky.cz. Pokud byste nevyužili totoho očkování v kojeneckém věku, dá se toto očkování zahájit i kdykoli v pozdějším věku (např. při zahájení očkování po 2 roce života a později pak ve schématu již jen 1+1), ale toto očkování již nebude státem hrazené (na toto očkování je možné získat příspěvek od zdravotní pojišťovny v rámci bonusových a preventivních programů). Pro Vaši představu je cena za jednu dávku 2000Kč.

Druhou vakcínou, která byla od 1.5.2020 zařazená mezi očkování nepovinná státem hrazená, je vakcína Nimenrix. V této vakcíně jsou zastoupené další 4 kmeny meningokoků tzn. meningokok skupiny A,C,W,Y, kteří se podobně ,jako meningokok B, v populaci vyskytují. Aby Vaše dítě mohlo dostat ZDARMA tuto vakcínu, musí být očkování aplikováno mezi 12. měsícem max. do dovršení 2 let (tzn. děti narozené po 1.5.2018 a později nejdéle však do dovršení 1 roku a 364 dnů). Toto očkování se podává pouze v jedné jediné dávce a přeočkovává se opakovaně (pokud trvá riziko) každých 5 let. Nyní dobíhají studie, které pravděpodobně prodlouží toto přeočkování jednou za 10 let. Uvidíme.

Tato onemocnění jsou velmi vážná a pokud nejsou přímo smrtelná, dokáží velmi hendikepovat a invalidizovat. Pokud máte o toto očkování zájem, neváhejte nás kontaktovat.Na tato očkování se Vás  budeme také aktivně ptát při prohlídkách v kojenecké poradně.

13
bře

Upozornění COVID -19

Publikováno v kategorii Novinky
od Mudr. Hanzlíková

UPOZORNĚNÍ

Prosíme pacienty, kteří jdou za námi z důvodu podezření na COVID- 19 nebo byli vědomě v kontaktu s nakaženými, aby nevstupovali na dětské středisko.

Prosíme tyto pacienty, aby zůstali v domácí izolaci a ihned kontaktovali TELEFONICKY naše dětské středisko.

 Předem za dodržení tohoto postupu moc děkujeme. Platí do dovolání. MUDr. Petra Hanzlíková.

Strana 1 z 2

Ordinační hodiny

 

DENNEMOCNÍPORADNAPREVENCEADMINISTRATIVA, OBJEDNANÍ
Pondělí 7:30 – 11:30 13:00 – 14:30 - 14:30 – 15:30
Úterý 7:30 – 11:30 - 13:00 – 14:30 14:30 – 15:30
Středa 7:30 – 11:30 - 13:00 – 14:30 14:30 – 15:30
Čtvrtek 7:30 – 11:00 11:30 – 14:30 - 14:30 – 15:30
Pátek 7:30 – 12:00 - - 12:00 – 15:30 (návštěvy)

Co o nás říkají naši pacienti

Naši pacienti jsou moc malí a tedy jsme se zeptali jejich rodičů :)
Vosáhlovi
 S paní doktorkou jsem velice spokojená, po paní MUDr. Křivkové, s kterou jsem byla také velmi spokojená, nemohla být lepší nástupnice. Moc děkuji spokojenost veliká!
Revayovi
Vaše výborná odborná péče, vztah k dětem i přístup k nám rodičům je naprosto profesionální a jedinečná. Jsme rozhodně SPOKOJENI a DĚKUJEME!!!